Hakkımızda

Tarihçe

Uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve kurumsal kimliğiyle sektörünün önemli ve güvenilir kuruluşlarından biri olan Orma  1970 yılında, Isparta’da şehir merkezine 5 Km. mesafede 
50 bin metrekarelik bir arazi üzerinde, Sn. Şevket Demirel’in  “Isparta’da orman ürünleri ve diğer ağaç ürünleri ile atıklarını komple değerlendirecek bir sanayi kurulmaktadır. 
Bu sanayiyi özel teşebbüs kuracaktır.” sözleri ile kurulmuştur.
 
Orma kuruluşunu takiben kaliteli yonga levha ürünü, pazarı belirleyen desen ve yüzeyleri ile sürekli gelişerek sektörün öncüsü olmuş, sürdürülebilir üretim anlayışı ile günümüze kadar ulaşmıştır. Orma markası, kalite ve başarı ile birlikte anılmakta ve bundan ödün verilmeyerek üretimine devam etmektedir.
 
İlk entegrasyonuna 150 m3/gün kapasiteli bir yonga levha ünitesi, 5.000 m2/gün bir doğal kaplama ünitesi ve 400 plaka/gün kapalı plak üniteleri ile başlayan Orma, mobilya sektörünün ihtiyacına paralel olarak kendini yenilemiş ve bugün 70 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 500 bin metrekare büyüklüğünde bir alanda biri entegre olmak üzere toplam 2.220 m3/gün (710.172 m3/yıl) kapasiteli üç yonga levha tesisi, toplam 90 Milyon m2/yıl kapasiteli üç emprenye hattı ve toplam 4.500.000 adet/yıl kapasiteli dört kaplama hattı ile yonga levha ve melamin kaplı yonga levha üretimini sürdürmektedir.

Şirket Profili

Orma tesislerinde, Orman Genel Müdüğü’nün bakımlarını yaptığı ormanlarımızdan geriye kalan odunlar, sanayi artığı rende, testere, kapak tahtası ve çıtalar değerlendirilerek ‘Ağaca Saygı’ ilkesi ile üretim yapılır. Dünya standartlarında teknolojiye sahip, Türkiye’nin gelişmiş ve kapsamlı bir tesisi olan Orma’da ormanlarımızın artığı olarak görülen bu malzemeler, gelişmiş tüketim maddelerine dönüşür.
 
Orma en önemli varlığı olan çalışanları ve gelişmiş teknoloji ürünü tesisleri ile rekabetçi piyasa şartlarında kaliteden ödün vermemeyi ve kurumsal kimliğiyle mobilya sektörünün lider tedarikçisi pozisyonunu koruyup, ileride de sürdürmeyi birincil hedef edinmiştir.
 
Alt işverenleri ile birlikte yaklaşık 415 çalışana istihdam olanağı sağlamaktadır.
 
Orma ahşap malzemeye alternatif Yonga Levha (YL), 200’den fazla desen ve 15’e yakın yüzeyde melamin kaplı yonga levha (MKYL) üretmektedir.
 
Orma, 5 kıtada 32 ülkeye gerçekleştirilen ihracat ile de ülkemize katma değer sağlayan sayılı şirketler arasında yer almaktadır.
 
Orma ürünleri,
 
Hacim Bölücüler Mutfak Alanları Mutfak Dolapları
Yemek Odaları Yatak Odaları Gömme Dolaplar
Giyinme Odaları Banyo Dolapları Bürolar
Butikler Çocuk Odaları Genç Odaları
Stüdyolar Asansörler Bankalar
Muayenehaneler Eğitim Alanları Eğlence Yerleri
Fabrikalar Fuar Alanları Kütüphaneler
Çamaşır Makinası Üst Tablaları Bulaşık Makinası Üst Tablaları Prefabrik Yapılar
Okullar Oteller
gibi yaşamın her alanında kullanılmaktadır.

Misyon & Vizyon

Sektöründe paydaşların dengeli mutluluğu yaklaşımı ile insana ve çevreye saygı çerçevesinde, sürdürülebilir iş süreçleri ile müşterilerine kaliteli ürünler sunmak.

Önümüzdeki 3 yıl içerisinde, desen, renk ve yüzey seçimi ile sektöre öncülük etmek, yaşam alanlarında fark yaratmak ve müşteri isteklerini zamanında karşılayan marka olmak.

Temel Değerlerimiz

·       İnsan Odaklılık
·       Müşteri Memnuniyeti 
·       İş Sağlığı ve Güvenliği
·       Çevreye Duyarlılık 
·       Bölgemize Katma Değer Yaratma
·       Yasalara Uyum
·       Dürüstlük
·       Şeffaflık
·       Etkili iletişim
·       Sonuç Odaklılık
·       Katılımcılık ve İşbirliği
·       Sorumluluk Alma
·       Sürdürülebilirlik, (Sürekli Gelişim ve Kalite)

Göl Yatırım Holding Grup Şirketleri

Göltaş Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

1998 yılında Isparta’da şirket ortaklarının ve diğer grup şirketlerinin elektrik enerjisi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan Göltaş Enerji ürettiği enerjinin bir kısmı ile ortakları olan sanayi şirketlerinin kaliteli, kesintisiz ve rekabetçi enerji ihtiyacını karşılarken, kalan üretimini ise ulusal enterkonnekte şebekesine vermektedir.

Göltaş Hazır Beton Ve Yapı Elemanları Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Göltaş Hazır Beton, Isparta, Antalya ve Burdur’da bulanan tesislerinde ünitelerin hazır beton ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla  üretim yapmaktadır.

Göltaş Göller Bölgesi Çimento Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alan Göltaş Çimento’nun ana faaliyet konusu, ileri teknoloji ve tam otomasyon sistemlerini kullanarak klinker, çimento ve hazır beton üretmektir. Ürünler yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda satışa sunulmaktadır.

Elma-Su Elma ve Diğer Meyveler Özü ve Suları Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Elma-Su, vişne, nar, ayva, havuç, üzüm ve özellikle Isparta bölgesinin ürünü olan elma gibi her türlü meyve ve sebzeden meyve suyu konsantresi üretmek ve pazarlamak amacıyla 1991 yılında Isparta Atabey İlçesi’nde kurulmuştur. 1997 yılında faaliyete başlayan Elça markasıyla aseptik domates salçası üretimi de yapmaktadır. Elma-Su, ürünlerini Avusturya, Almanya, Yunanistan ve ABD’ye ihraç etmektedir.

Puccinelli-Elmataş Göller Bölgesi Meyve ve Sebze Değerlendirme Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Elmataş, her türlü meyve ve sebze ile özellikle Isparta bölgesinin ürünü olan elmayı kurutmak ve pazarlamak amacıyla 1990 tarihinde Isparta Atabey İlçesi’nde kurulmuştur. Kübik ve yapraksı biçimlerde kesilerek farklı gramajlarda paketlenen elma kurusundan elde edilen ürünü ‘‘Çıtır Elma’’ 2010 yılından beri ülke genelinde ulusal marketlerde satışa sunulmaktadır.

ORKAV Orman ve Tarım Sanayi Hammadde Üretim A.Ş.

Orman ve tarım sanayiinin ihtiyacı olan hammaddeleri yurt içinde ve dışında yetiştirmek amacıyla 1996 yılında Isparta’da kurulan Orkav, Isparta Atabey Ovası’nda 4.000 dekarlık alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Orkav’da üretilen meyve fidanları, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan ve İtalya’ya ihraç edilmektedir.